Mevzuat/EKB Yönetmelikleri/EKB Sorgulama

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Sorgulama

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) sorgulama büyük görseli

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Sorgulama Hakkında

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile yürürlüğe giren Bina Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği ile detayları verilen Enerji Kimlik Belgesi (EKB) alma işlemlerinde yetkili SMM (Serbest Müşavir Mühendis) ve EVD (Enerji Verimliliği Danışmanı) ile alınmaktadır. Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenleyen firmaları çalışmaya başlamadan önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi sayfasından kontrol etmenizi öneririz.

Bina Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliğine göre Enerji Kimlik Belgesi (EKB) veren yetkili firmaları incelemek için butona tıklayın.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sisteminden Enerji Kimlik Belgesi (EKB) vermeye yetkili firmaları inceledikten sonra sizlere verilen Enerji Kimlik Belgesinin (EKB) sahte olmaması için kontrol etmek gerekmektedir. Sorgulamada çıkmayan Enerji Kimlik Belgesi (EKB) kurum ve kuruluşlarda geçersiz olup mağdur olmanızla sonuçlanmaktadır.

Tüm Türkiye geneli Enerji Kimlik Belgesi (EKB) hizmetimizle Bina Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliğine uygun olarak uzmanlarımızla gerekli işlemleri ve mevzuatları takip ediyor ve projelendirerek Bina Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) çıkartıyoruz. Enerji Kimlik Belgenizi (EKB) sorgulama işlemini Edevlet üzerinden ve bakanlığının resmi sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Binalarda Enerji Performansı Uygulaması (BEP-TR 2) sitesinden aldığınız Enerji Kimlik Belgesini (EKB) sorgulamak için butona tıklayın.Bu İçeriği Paylaş: